Слимаки допомогли розробити новий хірургічний клей


Слимаки допомогли розробити новий хірургічний клей

Фахівці Жіночої лікарні Брігхема (США), надихнувшись здібностями слимаків, розробили новий хірургічний клей-герметик, здатний затягувати рани на шкірі і пошкоджених органах.

Хоча хірурги десятки років накладають на рани і розсічення шви і скоби, ці методи мають недоліки: шви, особливо на внутрішніх органах, це тривала і дорога процедура, тоді як скоби можна застосовувати не скрізь, і вони викликають пошкодження тканин, що може призвести до інфекції. До того ж, обидва ці методи не є водонепроникними і створюють більш жорсткий, ніж тканини, рубець, який з часом може стати причиною повторного звернення до лікаря.

У надії знайти краще рішення дослідники лабораторії Джеффрі Карпа звернулися до природи, зокрема, до темних слимаків (Arion fuscus) і їхнього еластичного захисного слизу. Ця субстанція, багатоскладовий мускусний клей, який дозволяє тварині приклеюватися до поверхні і утримуватися на ній, складається на 97% з води і містить два взаємопов’язані полімери з сумарно позитивно і негативно зарядженими групами білків. Взявши цей слиз за зразок, вчені створили дисипативний гідрогель з полімерами, пов’язаними як іонно, так і ковалентно, з сумарним негативним зарядом і з’єднувальним полімером, який містить зв’язуючі реагенти з сумарним позитивним зарядом.

В результаті у дослідників вийшла клейка речовина, що забезпечує міцний контакт поверхонь і здатна розтягуватися без розривів. Випробувавши клей, вони виявили, що новий матеріал пристосовується і міцно приклеюється до шкіри, хрящів і артерій, закриває отвори в тканинах серця і зупиняє кровотечу в пошкодженій печінці, повідомляє EurekAlert.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua