В очікуванні кінця світу американці запасаються біткойнами


В очікуванні кінця світу американці запасаються біткойнами

У США на людях, які очікують настання апокаліпсису, тримається ціла індустрія. Земельні ділянки за кордоном, бункери, зброя, вертольоти і консерви розкуповують стабільно. Однак питання зберігання грошей в умовах кліматичних і політичних катаклізмів для багатьох залишається відкритим. Як з’ясувало агентство Bloomberg, все частіше американці відкладають на чорний день не золото, як раніше, а криптовалюту.

Якщо раніше сурвівалісти складували золото в своїх бункерах і підпільних сейфах, то тепер багато з них стали переводити заощадження в криптовалюту. Багато американців, які очікують настання кінця світу або серйозних катаклізмів, покладають надії на біткойн. На їхню думку, криптовалюта витримає і економічний крах, і глобальну пандемію, і кліматичні катастрофи і навіть ядерну війну.

Американська сурвівалістка Венді МакЕлрой вважає, що біткойн – це така ж валюта, як і золото. «З її допомогою люди можуть ставати самостійними банкірами. Коли я зрозуміла, як працює біткойн, то відразу зацікавилася концепцією», – розповіла Макелрой Bloomberg.

Американців, які очікують апокаліпсису, в криптовалюті приваблює те саме, що колись привабило криптоанархістів і лібертаріанців. Біткойн базується на децентралізованій блокчейн-платформі, яка не підкоряється ні уряду, ні центробанкам. Для багатьох жителів залежність від державної банківської системи в епоху нестабільності – це ризик. А біткойн дозволяє отримати свої гроші в будь-який момент – головне, щоб були електроенергія і інтернет.

Втім, навіть тотальне знеструмлення дозволить зберегти всі дані, а з ними і заощадження. Так вважає далекобійник Том Мартін, який веде паблік про виживання. Мартін нещодавно розширив свої інвестиції – тепер він вкладається не тільки в срібло, золото та акції, а й в біткойн і лайткойн.

Експерти стали помічати, що зростання популярності біткойнів почало позначатися на цінності золота. Так, на початку 2017 року продажі золотих монет Монетного двору США досягли найнижчого показника за останнє десятиліття. Запит «купити біткойни» став користуватися в Google більшою популярністю, ніж запит «купити золото». «Люди бачать, що ціна на біткойн доходить до небес. А з ціною на золото цього не відбувається», – пояснив співзасновник дослідницької фірми Metals Focus Філіп Ньюман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування