Люди вкладають не в Tesla, а в Маска - експерт


Люди вкладають не в Tesla, а в Маска - експерт

Інвестор Джим Чанос заявив на глобальному інвестиційному саміті Reuters, що компанію Tesla чекає падіння акцій в найближчі три роки. За його словами, через велике кредитне навантаження Tesla не витримає конкуренцію з іншими автовиробниками, які сьогодні серйозно зайнялися виробництвом електромобілів, пише Clean Technica.

Джим Чанос, голова нью-йоркської інвесткомпанії Kynikos Associates, вважає, що генеральний директор Tesla Ілон Маск піде з посади голови компанії до 2020 року, щоб зосередитися на SpaceX. «Це призведе до масової втечі інвесторів, оскільки люди інвестують у самого Маска, а не в машини Tesla», — сказав він.

Джим Чанос назвав Tesla «багатомільярдним збитковим підприємством з балансуючим на межі кредитним балансом, сумнівним бухгалтерським обліком, менеджментом, що вічно змінюється, і керованим людиною, яка перебуває в складних відносинах з правдою».

Прихильники Tesla стверджують, що компанія могла стати прибутковою вже кілька років тому. Основною причиною збитків є дуже агресивний шлях розширення. Однак, так свого часу вчинила і Amazon, вийшовши, зрештою, в плюс. Щоправда, чистий прибуток корпорації — всього $2 млн (дані 2016 року) також через скуповування величезної кількості активів.

За даними Reuters, акції Tesla зросли на 44% за рік, в якийсь момент підвищивши ринкову вартість компанії вище за General Motors, і це попри те, що Tesla не отримує прибуток. «Очевидно, що Tesla не сприймають як автомобільну компанію, її сприймають лише як компанію Маска, — говорить Джим Чанос. — Він — головна причина, з якої люди купують її акції».

У листопаді Tesla повідомила про великі щоквартальні збитки і ухвалила рішення про перенесення старту серійного виробництва нової Model 3 на три місяці. Компанія заявила, що буде випускати 5 тис. машин на тиждень до кінця першого кварталу 2018 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua