Автоматизація вантажного транспорту заощадить $300 млрд на зарплатах, - експерти


Автоматизація вантажного транспорту заощадить $300 млрд на зарплатах, - експерти

Повна автоматизація індустрії вантажного транспорту забезпечить значну економію. Найбільше скоротяться витрати на зарплати водіям, які складають майже половину витрат транспортних компаній. Однак оцінити переваги першими зможуть великі корпорації, а не дрібні підприємства.

Аналітики компанії Bernstein прогнозують, що перехід на безпілотну вантажну техніку в чистому вигляді заощадить американським транспортним компаніям від $100 млрд до $125 млрд. Таку суму становитимуть чисті заощадження з урахуванням витрат на впровадження автономних вантажівок. Всього, за оцінками експертів, економія на зарплатах водіїв складе $300 млрд. Однак частина зекономлених коштів піде на сплату збільшених податків, техобслуговування і збільшені години роботи.

За оцінками аналітика Девіда Вернона, витрати на зарплати становлять 43% від усіх витрат у галузі. Ще 21% коштів іде на паливо. Обидві проблеми зможуть вирішити електровантажівки. Наприклад, нова фура Tesla Semi, яка здатна на одному заряді проїхати 800 км. Розробка компанії Ілона Маска з часом зможе стати повністю безпілотною. У вантажівку вже вбудовані системи автоматичного контролю смуги, камери для огляду «сліпих» зон і маршрутні комп’ютери.

Експерти припускають, що отримати вигоду від безпілотних технологій зможуть великі компанії. Девід Вернон робить ставку на UPS, FedEx і J. B. Hunt Transportation Services. В інтерв’ю Business Insider він пояснив, що поки що тільки великі гравці мають достатні ресурси для впровадження нових технологій.

Водночас аналітик попередив, що отримати вигоду компанії зможуть ще нескоро. Перші колони безпілотних фур отримають широке застосування тільки через 5-7 років, а повноцінні автоматизовані вантажівки з’являться через 20 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua