Зміни у складі акціонерів ПАТ "Альфа-Банк" (Україна)


Зміни у складі акціонерів ПАТ "Альфа-Банк" (Україна)

16 листопада 2017 року до складу акціонерів ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) увійшов міжнародний інвестиційний фонд MSP Stiftung (Ліхтенштейн) з часткою 9,9%. За результатами угоди головою наглядової ради ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) після відповідного узгодження з НБУ буде призначено австрійського банкіра Мартіна Шведлера.

Склад акціонерів ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) поповнився фондом MSP Stiftung, створеним Мартіном Шлаффом, одним з найбільших австрійських бізнесменів з інтересами у фінансовому секторі та в галузі промислового виробництва. MSP Stiftung є співвласником банку Sigma Kreditbank AG (Ліхтенштейн), що спеціалізується на роздрібному кредитуванні. Також фонд володіє близько 25% акцій компанії RHI Magnesita NV, глобального виробника високоякісних вогнетривких виробів, що використовуються у високотемпературних промислових процесах.

Входження нового інвестора до складу акціонерів ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) посилить стратегію розвитку фінустанови. Банк продовжить нарощувати частку ринку в усіх ключових сегментах бізнесу як універсальний банк з унікальною міжнародною експертизою й акцентом на розвиток онлайн-сервісів для клієнтів.

Залучення до команди досвідчених зарубіжних фахівців – одна зі складових стратегії розвитку ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) та банківської групи ABH Holdings S.A. в цілому. Це дозволяє не лише впроваджувати сучасні міжнародні практики, а й підвищує рівень корпоративного управління. Рішення акціонерів про призначення Мартіна Шведлера головою наглядової ради ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) найкращим чином відображає цю стратегію.

Мартін Шведлер має багаторічний досвід роботи в корпоративних фінансах та інвестиційному банківському бізнесі в таких компаніях, як GE Capital, Raiffeisen Investment AG і Lazard Frères Gestion. Мартін Шведлер здобув ступінь магістра права в Університеті Інсбрука. Мартін Шведлер обійме посаду голови наглядової ради банку після узгодження його кандидатури з Національним банком України. Пьотр Авен, який нині займає цю посаду в ПАТ “Альфа-Банк” (Україна), залишиться у складі наглядової ради фінустанови.

Входження нового акціонера в ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) змінило структуру кінцевих власників участі в банку. Відповідно, кінцевими власниками участі в ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) стали: MSP Stiftung – 9,9%, Михайло Фрідман – 29,62%, Герман Хан – 18,89%, Олексій Кузмічьов – 14,7%, і Пьотр Авен – 11,17%. Угоду здійснено в повній відповідності до законодавчих та регуляторних норм України.

“Наглядова рада MSP Stiftung вже деякий час цікавиться фінансовими активами у Східній Європі, зокрема в Україні. Я радий, що вони знайшли партнера в особі ABH Holdings S.A. Упевнений, що MSP Stiftung і ABH Holdings S.A. разом зможуть створити найкращий банк, банк-лідер в Україні. Задля досягнення цієї мети MSP Stiftung готовий ділитися своїми знаннями, досвідом і ноу-хау. Також це стане стратегічною перевагою й для MSP Stiftung”, – зазначив засновник MSP Stiftung Мартін Шлафф.

“Ми раді вітати нового партнера MSP Stiftung як акціонера ПАТ “Альфа-Банк” (Україна). Наші подальші плани щодо співпраці передбачають збільшення частки MSP Stiftung в ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) до 24,9%. Впевнені, наше партнерство з одним із найбільших інвестиційних фондів Центральної Європи сприятиме посиленню позицій на українському ринку і подальшому розвитку ділових зв’язків банківської групи ABH Holdings S.A. в європейських бізнес-спільнотах”, – заявив голова наглядової ради ПАТ “Альфа-Банк” (Україна) Пьотр Авен.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Альфа-Банк
В Контексті Finance.ua
Опитування