Пенсії обіцяють перерахувати ще раз: кому пощастить (інфографіка)


Пенсії обіцяють перерахувати ще раз: кому пощастить (інфографіка)

Уряд обіцяє ще одне підвищення пенсій тим, у кого вони залишилися мізерними після осучаснення. Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева. Йдеться в матеріалі Сегодня.

За його словами, мова йде про тих людей, хто багато працював, але отримував маленьку зарплату. А нинішня формула розрахунку пенсій враховує “трудодні” менше, ніж заробітки. Термінів підвищення міністр не назвав, як і способів підвищення, згадавши лише, що Кабмін такий механізм розробляє.

За інформацією Пенсійного фонду, з майже 12 млн пенсіонерів отримали надбавку 86%. До решти 14% потрапили люди, в яких пенсія навіть після перерахунку не змінилася через невеликий стаж роботи і низьку зарплату, що була меншою за середню зарплату по країні на той час. Також серед них ті, хто отримує спецпенсії — наукові працівники, державні службовці і т. д. (крім силовиків), адже закон про пенсреформу не передбачає їх перерахунку. Але зазвичай такі пенсії становлять 3-5 тис. грн.

У 40% пенсіонерів (майже 4,8 млн осіб), які отримали мінімальну надбавку (до 200 грн), увійшли малооплачувані, про яких згадав міністр.

“Це люди, які все життя важко працювали в колгоспах за “трудодні”, ті, хто працювали санітарками та фельдшерами, та інші, які відпрацювали по 30 років і більше. Ми обов’язково забезпечимо їхнє право на гідну пенсію”, — пообіцяв Рева.

Згідно з даними Держстату щодо зарплат за 1940-1991 рр.., заробітки в агросекторі у всі часи були нижчими, ніж у промисловості в 2,5—3 рази. Тому колгоспники і робітники радгоспів, крім трактористів, комбайнерів, яким платили в 2-3 рази вище від середнього, отримали мінімальні надбавки, потрапивши в 40%.

Аналіз зарплат в Україні за галузями за 1992-2017 рр. показує, що до 40%, які отримали мінімум, потрапили також медсестри, лікарі, вчителі, бухгалтери, які більшу частину життя працювали за СРСР, рибалки, лісники.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua