"План Маршалла" для Києва передбачає створення органу контролю за виділеними грошима — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"План Маршалла" для Києва передбачає створення органу контролю за виділеними грошима

Казна та Політика
750
Орган контролю ефективності використання коштів, виділених міжнародними донорами, можуть створити в Україні в рамках реалізації “плану Маршалла”, який передбачає фінансову підтримку країни з боку ЄС, повідомив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.
Навесні конгрес Європейської народної партії за ініціативою екс-прем’єра Литви Андрюса Кубілюса затвердив резолюцію “Про плани довгострокової підтримки України”, що передбачає програми підтримки у військовій, гуманітарній та економічній сферах. Ініціативу назвали “планом Маршалла” для України за аналогією з післявоєнною програмою допомоги Європі. Сьогодні відбулася презентація “плану Маршалла” в сеймі Литви, на якій був присутній Лінкявічюс.
“Вважається, що ці кошти (виділені Україні міжнародними донорами – ред.) не використовуються так, як треба насправді, або недостатньо працюють українські структури. Тому ми повинні якісно змінити цю ситуацію”, – сказав Лінкявічюс в ефірі телеканалу “112 Україна”.
Він зазначив, що використання Україною наданих їй коштів не повинно викликати сумнівів і бути прозорим. При цьому під час презентації “плану Маршалла” обговорювалося питання створення контролюючого органу.
“Потрібно створювати якусь структуру управління проектами, які будуть фінансовані саме цими (міжнародними – ред.) інституціями. Тут потрібна велика робота”, – сказав Лінкявічюс.
У зв’язку з цим майбутній орган, на його думку, повинен контролювати ефективність використання коштів донорів у всіх галузях.
Спілкуючись з журналістами у парламенті Литви, міністр відзначив важливість того, “щоб донори виявляли бажання виділяти фінансування, щоб їх не лякала бюрократія і корупція, які ще існують”. Він також зазначив, що “від успіху України залежить довгостроковий успіх і нашої політики”.
Посол України в Вільнюсі Володимир Яценківський повідомив журналістам, що “план Маршалла” спочатку був “литовським планом для України на період з 2017-2020 років, пізніше він став європейським”. “Він особливо важливий для України, і не тільки для України, але і для всього континенту, всього демократичного світу”, – додав дипломат.
За словами Лінкявичюса, зараз розглядаються варіанти об’єднання зусиль Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і Міжнародного валютного фонду (МВФ) у наданні допомоги Україні.
На думку Лінкявичюса, це допоможе євроінтеграції України. “Цей план передбачає не тільки фінансову допомогу, а наближення України до Євросоюзу за всіма можливими критеріями”, – сказав він.
Він зазначив, що план більше не називається “планом Маршалла”, він називається “Європейським планом для України”.
За матеріалами:
Прайм
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас