Yamaha представила андроїда-мотогонщика Motobot (відео)


Yamaha представила андроїда-мотогонщика Motobot (відео)

Людиноподібний робот на мотоциклі Yamaha виступив проти професійного гонщика Валентино Россі. Незважаючи на те, що робот програв заїзд, сам факт появи гонщика-андроїда примітний, пише IEEE Spectrum.

Motobot – не віртуальний помічник і не автопілот, він не вміє їздити по незнайомих дорогах і розпізнавати пішоходів і знаки. Він розроблений виключно для гонок і знає тільки свою трасу. Своє місце розташування він визначає за допомогою вбудованих датчиків і GPS-RTKGPS з кінематикою реального часу. По прямій він розганяється до 200 км/год.

Під час заїзду Motobot пройшов коло за 117,5 секунд, майже на 32 секунди відставши від Россі, який впорався за 85,74 секунди.

Цікаво ще й те, що мотоцикл у робота абсолютно звичайний, не модифікований. Відрізняється лише сам водій – він обробляє дані, які надходять із сенсорів, підтримує рівновагу мотоцикла, прискорюється і гальмує, паралельно оцінюючи фактори дороги, опору повітря і гальмування двигуном.

«Цей проект – moon shot, – говорить Хіроші Саіджо, виконавчий директор Yamaha. – Його вибрали тому, що він важкий. Але ще для того, щоб продемонструвати напрямок руху технічної думки компанії – до впровадження елементів автономності в керування мотоциклами, щоб спростити та убезпечити цей процес».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua