Робобджіл навчили плавати, стрибати і літати


Робобджіл навчили плавати, стрибати і літати

Вчені з Гарварда розвивають проект зі створення “робобджіл” – мініатюрних механізмів, здатних пересуватися за принципами, закладеними у їхніх біологічних побратимів. RoboBee були представлені в 2013 році, і на той момент прототипи могли лише відриватися від поверхонь і здійснювати нетривалий політ.

Вчені вважають, що такі роботи, як RoboBee, можуть використовуватися в пошукових операціях у важкодоступних місцях, для розвідки і в інших сферах. Ефективність робокомах зросте, якщо вони будуть діяти в рої.

Черговим досягненням інженерів стало створення механізмів, що дозволяють робобджолам пірнати в воду, плавати в цьому середовищі, а потім виринати на поверхню. Звучить просто, однак дрібним роботам необхідно подолати поверхневий натяг води, розправити намоклі крила і продовжити політ.

Сучасна робобджола важить близько 175 мг. Для забезпечення необхідної тяги вчені оснастили роботів секціями, які наповнюються газом, що виділяється за необхідності тут же – відбувається реакція горіння водню, що дає “вибуховий” поштовх.

Ученим ще належить оснастити робобджіл системами навігації, елементами живлення і приймачами для дистанційного керування. З урахуванням габаритів штучних “комах”, завдання непросте.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua