3D-принтер для друку їжі з'явиться на домашніх кухнях через 5 років


3D-принтер для друку їжі з'явиться на домашніх кухнях через 5 років

Вчені Єврейського університету в Єрусалимі розробили харчовий 3D-принтер, який перетворює наноцелюлозу з білками, вуглеводами і жирами на безпечні й поживні продукти для діабетиків, спортсменів і вегетаріанців.

Поки що винахід Одеда Шосейова і Ідо Браславскі вміє друкувати тільки тісто, але потенційно здатний на набагато більше гастрономічне розмаїття, повідомляє 3ders.

В якості сировини для адитивного друку вчені вибрали наноцелюлозу, натуральне волокно, яке не містить калорій. Вони досліджували його протягом декількох років і дійшли висновку, що ферменти травного тракту людини легко перетравлюють його. Шосейов і Браславскі збираються змішувати цю речовину в картриджах з білками, вуглеводами, жирами, антиоксидантами і вітамінами.

3D-принтери будуть обробляти вміст картриджів інфрачервоним лазером, нагріваючи і надаючи форму харчовій сировині відповідно до обраної комп’ютерної програми. Під впливом температури наноцелюлоза зв’язує інгредієнти, а додаткова обробка лазером дозволяє надати надрукованій страві вигляду традиційної: смаженої, печеної або приготовленої на грилі. Винахідники вважають, що так споживачам буде простіше звикнути до думки, що вони їдять синтетичну їжу.

Вчені змогли відповісти і на головне питання харчової 3D-технології: навіщо взагалі потрібно друкувати їжу? На їхню думку, вона потрібна тим, хто дотримується суворої дієти: вегетаріанцям, діабетикам, спортсменам, людям з непереносимістю глютену і алергіями, всім тим, хто змушений уважно стежити за тим, що їсть.

Автори винаходу зараз обговорюють з інвесторами можливість комерціалізації процесу друку їжі. Якщо все піде за планом, ці 3D-принтери з’являться в деяких закладах громадського харчування.

Нову концепцію харчування «все-в-одному» просуває Soylent, виробник розчинного порошку, що містить, як запевняють у компанії, всі необхідні людині поживні речовини. Нещодавно через нормативні проблеми влада Канади заборонила продаж цього замінника їжі на території країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua