ГПУ виявила "сміттєві" цінні папери на 25 мільярдів гривень


ГПУ виявила "сміттєві" цінні папери на 25 мільярдів гривень

Генеральна прокуратура спільно з Національною поліцією розслідує масштабні факти маніпулювання на фондовій біржі з цінними паперами.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

“Встановлено, що посадові особи низки підприємств у Києві використовують суб’єкти підприємницької діяльності з ознаками фіктивності та здійснюють фінансові операції з коштами, які надійшли за нібито придбані цінні папери, векселі від підприємств реального сектора економіки, які фактично не реалізовувалися, з метою виведення коштів у тіньовий оборот і переведення їх в готівку”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, отримані цінні папери, вартість яких “штучно” завищена в десятки разів, використовуються організаторами злочинної діяльності для їх подальшої легалізації.

“Зазначені маніпуляції також дозволяють використовувати зазначені цінні папери як інструмент для суб’єктів реального сектора економіки в протиправних схемах з мінімізації податкового навантаження і ухиленні від сплати податків”, – заявляють в ГПУ.

Таким чином, зазначають у прокуратурі, щомісяця, зазначеною злочинною групою реальному сектору економіки реалізується “сміттєвих” цінних паперів на загальну суму понад 1 млрд гривень.

“В результаті даної злочинної діяльності на фондовому ринку України в даний час знаходяться в обігу “сміттєві” цінні папери 38 емітентів на загальну суму, необґрунтовано завищеноїю капіталізації, близько 25 млрд гривень”, – повідомляє прес-служба.

Досудове розслідування триває.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика Кримінал
Все, що ми знаємо про:ГПУ
В Контексті Finance.ua
Опитування