У Китаї робот-дантист вперше автономно провів операцію на людині


У Китаї робот-дантист вперше автономно провів операцію на людині

У Китаї пройшла перша успішна операція подібного роду. Робот без будь-якої допомоги з боку людини зміг поставити пацієнту нові зуби, повідомляє South China Morning Post. У майбутньому такі роботи допоможуть з нестачею кваліфікованих лікарів.

Під час операції були присутні медичні працівники, які виступали в ролі спостерігачів. Перша повністю роботизована імплантація зайняла годину і проходила китайському місті Сіань. За словами експертів, які спостерігали, імпланти були встановлені з похибкою 0,2-0,3 мм – це норма для такого роду операцій, тому операцію можна називати успішною.

Розробники кажуть, що створили технологію для уникнення людських помилок і позбавлення від дефіциту кваліфікованого персоналу в лікарнях. Робота і ПЗ для нього розробляли останні чотири роки спільними зусиллями місцевих університетів і лікарень, він поєднав у собі весь досвід китайських стоматологів і новітні технології в робототехніці.

Робот оперував повністю автономно. Зуби, які використали для імплантації, друкують на 3D-принтері. У Китаї, за останніми даними, близько 400 млн людей потребують нових зубів. І попит тут набагато більший від пропозиції. При цьому часто операції проходять не досить якісно, і пацієнти змушені знову звертатися по допомогу.

Інженери і медики кажуть, що робот може виконувати роботу навіть якісніше, ​​ніж професійні стоматологи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua