40 800 гривень з позбавленням прав: у Раду внесли новий законопроект про штрафи


40 800 гривень з позбавленням прав: у Раду внесли новий законопроект про штрафи

Група з 12 народних депутатів зареєструвала у ВР новий законопроект, що передбачає значне збільшення відповідальності за їзду в нетверезому стані.

Пропонують дозволити правоохоронцям встановлювати на дорогах так звані пункти тверезості, де водіїв зможуть перевірити. Тих, які відмовляться проходити перевірку, будуть карати як за їзду в стані тяжкого ступеня сп’яніння. Крім того, у законопроекті йдеться, що зупинка або розворот транспортного засобу перед «пунктом тверезості» повинні призвести до обов’язкового обстеження водія на алкоголь.

При цьому автори проекту пропонують не тільки значно збільшити штрафи за нетверезе водіння, але і провести їх градацію — як це передбачено, наприклад, щодо перевищення швидкісного режиму.

Так, порушників, у яких буде виявлено від 0,2 (в Україні допустима норма) до 0,5 проміле алкоголю в крові, пропонується штрафувати на суму до 10 тисяч 200 гривень (зараз це загальна сума штрафу за водіння в нетверезому вигляді водієм, який вчинив порушення вперше). За вміст алкоголю від 0,5 до 1 проміле — штраф у 10 тисяч 200 гривень та позбавлення на рік водійського посвідчення.

Читайте також: Водії, які виїжджають в країни – члени ЄС, з 2018 року муситимуть мати ще один документ

Якщо ж у водія виявлять від 1 до 2 проміле алкоголю в крові — штраф у 20 тисяч 400 гривень (зараз такий штраф загрожує за повторне порушення протягом року) з позбавленням права керувати авто на три роки. А за більш ніж 2 проміле алкоголю в крові (на західній Україні у водія зафіксували рекорд — майже 5 проміле, практично смертельну дозу) карати штрафом у 40 тисяч 800 гривень та позбавленням прав на п’ять років.

Якщо ж протягом року оштрафований громадянин буде знову затриманий за водіння в нетверезому вигляді, йому доведеться розлучитися з сумою в 40 тисяч 800 гривень і на три роки з водійським посвідченням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua