Індія може випустити власну криптовалюту


Індія може випустити власну криптовалюту

Індійський уряд розглядає можливість запуску своєї власної криптовалюти. Пропонована державна криптовалюта повинна бути випущена Резервним банком Індії (RBI).

Пропозиція вже обговорювалася групою урядових чиновників і експертів, і впровадження блокчейну в сфері фінансових послуг було визнано перспективним. Резервний банк Індії (RBI) сформував робочу групу для вивчення можливостей використання криптовалюти в якості законного платіжного засобу.

Виконавчий директор RBI Сударшан Сен на нещодавній конференції підкреслив, що розглядати біткойн в якості національної криптовалюти відомство не планує. Чиновники не впевнені в надійності біткойна як валюти, а повідомлення про використання цифрових монет для відмивання грошей і фінансування терористів кидають тінь на репутацію першої криптовалюти.

На біткойн дивляться з підозрою ще й тому, що він не регулюється в рамках грошово-кредитної політики уряду будь-якої країни, а його ціна схильна до значних коливань. Раніше цього року Резервний банк Індії попередив користувачів і торговців віртуальними валютами про ризики, пов’язані з використанням біткойна.

Проте, індійські компанії, що працюють з біткойнами, відзначають приплив клієнтів. Після демонетизації, проведеної прем’єр-міністром Нарендрою Моді в листопаді минулого року, число користувачів криптовалюти зросло, і зараз, за ​​оцінками декількох учасників ринку, становить близько 600 тис. осіб. Компанії також пояснюють зростання інтересу до криптовалюти поширенням інтернету, успіхом біткойна за кордоном і високими прибутками від нетрадиційних інвестицій.

Індійські біткойн-компанії проводять численні перевірки безпеки, а також просять у користувачів низку документів, що засвідчують особу. Деякі компанії навіть проводять ідентифікацію по голосу і просять виписку з банківського рахунку.

“Криптовалюти зможуть отримати наше схвалення, коли, наприклад, Резервний банк Індії почне емітувати цифрову валюту, якою ви зможете користуватися в кіберпросторі, при цьому не маючи в кишені подібної валюти в фізичному вимірі”, – повідомив виконавчий директор RBI Сударшан Сен на конференції в Мумбаї.

“Що стосується нефіатних криптовалют, я думаю, вони нас не влаштовують”, – додав Сен. Центробанк раніше не розкривав своїх планів щодо криптовалют, і Сен не надав ніякої докладної інформації про те, де це питання обговорюється.

Якщо рішення про випуск криптовалюти буде прийнято, владі доведеться змінити деякі закони, в тому числі Закон про валюту, а значить, процес впровадження буде трудомістким. Нова криптовалюта може бути названа «лакшмі» на честь індуїстської богині багатства і процвітання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua