У США почався бум будівництва космодромів


У США почався бум будівництва космодромів

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) вже ліцензувало десять космодромів і ще півдюжини на підході, повідомив Джордж Нільд, глава відділу комерційного космічного транспорту FAA, пише CNBC.

Нільд зазначив, що немає загальноприйнятого визначення того, що таке космодром. Так, на невеликому тихоокеанському космодромі Pacific Spaceport Complex на острові Кодіак, Аляска, основна увага приділяється невеликим вертикальним запускам, наприклад, з ракетою Electron Rocket Lab. Rocket Lab уклала контракт на запуск своєї ракети на орбіту з цього майданчика. «Ми розташовані ідеально для виходу на полярну орбіту і у нас широкий діапазон для запуску», – сказав Крейг Кемпбелл, генеральний директор Alaska Aerospace.

Власники ракет хочуть тільки три речі: низьку вартість, запуск вчасно і без перешкод іншим клієнтам.

Дейл Неш, глава Virginia Space – космодрому в Вірджинії, в який держава інвестувала $100 млн, сказав, що сподівається, що його майданчик стане «настільки ж зайнятим, як мис Канаверал у Флориді».

Власники повинні отримати як мінімум одну п’ятирічну ліцензію від FAA на свій космічний корабель. «У SpaceX, наприклад, кілька різних видів ліцензій, які дозволяють їм запускати одну і ту ж ракету з тим же загальної корисним навантаженням на тій же траєкторії невизначену кількість разів», – сказав Нільд. За його словами, приплив приватних інвестицій стане благом для галузі, а FAA також буде намагатися допомагати комерційним космодроаму розвиватися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua