Англія може стягнути з України $144 мільйони на користь Росії


Англія може стягнути з України $144 мільйони на користь Росії

Високий суд Англії та Уельсу (High Court of Justice of England and Wales) визнав можливим виконання на території Великобританії рішення міжнародного арбітражу щодо виплати Україною $144 млн на користь російської “Татнєфті”.

Про це повідомляється в проспекті євробондів України, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Україна отримала інформацію про таке рішення Високого суду Англії 25 липня 2017 року, на його оскарження відведено 22 дні.

“Татнєфть” почала арбітражний розгляд проти України у 2008 році згідно з російсько-українською угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій через ситуацію навколо Укртатнафти.

Укртатнафта створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій Укртатнафти належало структурам, близьким до “Татнєфті”, міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо “Татнєфті”. Проте в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з’явилися нові акціонери, близькі до групи “Приват” українських олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь “Татнєфті” і зобов’язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна ініціювала провадження в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що склад арбітражу не мав компетенції для розгляду спору, а один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості. Апеляційний суд Парижа в кінці 2016 року залишив в силі два арбітражні рішення, що зобов’язують Україну виплатити “Татнєфті” $112 млн, а також відсотки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua