Китай вперше тестує комерційну сонячну електростанцію


Китай вперше тестує комерційну сонячну електростанцію

Перша в Китаї комерційна сонячна ТЕС почала працювати в тестовому режимі, в рамках якого вона буде передавати електроенергію в мережу до кінця цього року, повідомляє агентство “Сіньхуа”.

Проект отримав назву “Делінха” на честь міського повіту, в якому він розташований. Сонячна електростанція розмістилася на території провінції Цинхай на північному заході Китаю, її оператором є корпорація CGN (China General Nuclear Power Corporation).

ТЕС була вперше запущена в пробну експлуатацію 31 серпня, все обладнання станції функціонувало в штатному режимі, заявили в CGN на цьому тижні.

Проект був затверджений Державним управлінням у справах енергетики КНР в 2016 році, його встановлена потужність становить 50 МВт, що можна порівняти з обсягом енергії, що генерується за рахунок спалювання 60 тис. тонн вугілля на рік.

Читайте також: В Україні істотно збільшилася кількість об’єктів зеленої енергетики

Джерело в CGN заявило “Сіньхуа”, що на електростанції “Делінха” сонячне світло відбивається на центральний колектор для нагрівання води, отриманий в результаті цього пар подається на турбіну, яка генерує електрику. Така технологія вводиться в комерційну експлуатацію в Китаї вперше.

Китай прагне довести частки електроенергії, що виробляється за рахунок відновлюваних ресурсів, до 20% до 2030 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua