Чиновники пояснили, у скільки років на пенсію зможуть вийти підприємці і артисти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чиновники пояснили, у скільки років на пенсію зможуть вийти підприємці і артисти

Казна та Політика
5919
Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявляє, що комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс в проект пенсійної реформи порядок зарахування страхового пенсійного стажу підприємцям та проведення аудиту Пенсійного фонду України.
“Була підтримана ініціатива, поправка голови комітету Людмили Денисової, щоб з 1 січня 2028 року, якщо людина має 40 років страхового стажу, вона йде на пенсію незалежно від віку”, – сказав він у ході “години запитань до уряду” у Верховній Раді в п’ятницю.
За словами міністра, комітет також схвалив зарахування в страховий пенсійний стаж період реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності з 1998 по 2000 роки, з 1 січня 2000 року до 31 грудня 2017 року – стаж буде враховуватися за фактом оплати внесків до Пенсійного фонду, незалежно від їх розміру, з 1 січня 2018 року – стаж буде враховуватися за умови оплати мінімального внеску або пропорційно сплаченій сумі, якщо вона менша за мінімальний внесок.
Крім того, у проект закону була внесена норма, що артисти можуть виходити на пенсію за вислугою років при 20 роках стажу, незалежно від віку.
У проект закону внесена норма про введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування та проведення аудиту Пенсійного фонду в 2018 році.
“Законопроект суттєво доопрацьований, він значною мірою відрізняється від того варіанту, який уряд подавав до Верховної Ради”, – сказав міністр.

Довідка Finance.UA:

  • Проект пенсійної реформи передбачає осучаснення пенсій шляхом перерахунку з 1 жовтня 2017 року соцвиплат з використанням: єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році на суму 3 тис. 764,4 грн.
  • Пенсійна реформа передбачає вихід на пенсію за умови наявності страхового стажу не менше ніж 25 років, який до 2028 року підвищиться до 35 років.
  • Особам, у яких не буде необхідного страхового стажу на момент 2018 року, буде призначатися державна соціальна допомога після досягнення 65 років.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас