0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Додаток визначає здоров'я серця за допомогою камери смартфона


Додаток визначає здоров'я серця за допомогою камери смартфона

Інженери з Калтеха спільно з колегами з інших інститутів показали, що звичайна камера на смартфоні може дати детальну інформацію про здоров’я серця, повідомляє Eurekalert. Для цього вчені розробили спеціальний додаток, що трансформує телефон в прилад діагностики.

Вчені кажуть, те, для чого раніше потрібно було 45 хвилин, тепер займе не більше двох. При цьому пацієнту не обов’язково йти у обладнаний кабінет УЗД, всю процедуру можна здійснити за допомогою смартфона, камеру якого прикладають до шиї. Камера оцінює кількість крові, що проходить через сонну артерію, точніше пов’язаний з цим спеціальний параметр — фракція викиду лівого шлуночка (Left ventricular ejection fraction (LVEF)). Вчені встановили, що здоров’я серця залежить від величини цього параметра. А заздалегідь знайдені значення LVEF дозволяють порівнювати ситуацію пацієнта з нормою і у разі відхилення повідомити про це.

Дослідження методу проводилося на 72 добровольцях у віці від 20 до 92 років. Точність перевірялася за допомогою МРТ. Взагалі МРТ — це найкращий спосіб для вимірювання LVEF. Але це дорого, тому на практиці використовують УЗД. Але для цього теж потрібні навчений технік, дороге обладнання і 45 хвилин на дослідження.

У тестах вчені тримали смартфон по 2 хвилини біля шиї пацієнтів, а потім проводили дослідження з МРТ. В результаті похибка нового методу склала 19%, в той час як УЗД дає похибку в 20%. Це говорить про те, що ефективність методів майже збігається при абсолютно різній вартості. Для досліджень використовувався iPhone 5, але вчені кажуть, що підійде будь-який сучасний смартфон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування