Додаток визначає здоров'я серця за допомогою камери смартфона


Додаток визначає здоров'я серця за допомогою камери смартфона

Інженери з Калтеха спільно з колегами з інших інститутів показали, що звичайна камера на смартфоні може дати детальну інформацію про здоров’я серця, повідомляє Eurekalert. Для цього вчені розробили спеціальний додаток, що трансформує телефон в прилад діагностики.

Вчені кажуть, те, для чого раніше потрібно було 45 хвилин, тепер займе не більше двох. При цьому пацієнту не обов’язково йти у обладнаний кабінет УЗД, всю процедуру можна здійснити за допомогою смартфона, камеру якого прикладають до шиї. Камера оцінює кількість крові, що проходить через сонну артерію, точніше пов’язаний з цим спеціальний параметр — фракція викиду лівого шлуночка (Left ventricular ejection fraction (LVEF)). Вчені встановили, що здоров’я серця залежить від величини цього параметра. А заздалегідь знайдені значення LVEF дозволяють порівнювати ситуацію пацієнта з нормою і у разі відхилення повідомити про це.

Дослідження методу проводилося на 72 добровольцях у віці від 20 до 92 років. Точність перевірялася за допомогою МРТ. Взагалі МРТ — це найкращий спосіб для вимірювання LVEF. Але це дорого, тому на практиці використовують УЗД. Але для цього теж потрібні навчений технік, дороге обладнання і 45 хвилин на дослідження.

У тестах вчені тримали смартфон по 2 хвилини біля шиї пацієнтів, а потім проводили дослідження з МРТ. В результаті похибка нового методу склала 19%, в той час як УЗД дає похибку в 20%. Це говорить про те, що ефективність методів майже збігається при абсолютно різній вартості. Для досліджень використовувався iPhone 5, але вчені кажуть, що підійде будь-який сучасний смартфон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua