У Львові запустять пілотний проект з використання біопалива замість газу


У Львові запустять пілотний проект з використання біопалива замість газу

В Україні існує унікальна можливість застосовувати енергокультури як біомасу для генерації енергії, а використовуючи 11,5 млн т врожаю енергокультур, зібраного з 1 млн га, можна замістити 5 млрд куб. м газу на рік, – заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук на зустрічі з керівником проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» Володимиром Лященком.

Як йдеться в повідомленні прес-центру Держенергоефективності, сторони обговорили перспективи розробки регіональних програм підтримки бізнесу в вирощуванні енергокультур в Україні.

«В цілому в країні є 4 млн га малородючих земель, які варто задіяти для вирощування енергокультур. Одночасно поблизу цих територій можна встановлювати потужності з виробництва тепла та електроенергії з такої біосировини. В результаті отримаємо енергетичний кластер з потужною ресурсною базою», – підкреслив Савчук.

Як пояснив глава Служби, такі енергетичні кластери стануть ключем до вирішення кількох актуальних для кожного населеного пункту питань: енергозабезпечення за рахунок місцевих видів палива, підвищення зайнятості населення, пожвавлення бізнесу, активізація економіки. Крім цього, ці проекти зможуть зацікавити зарубіжних інвесторів.

«Сфера вирощування енергокультур вимагає активізації. Тому зараз розглядаємо можливість розробки програм підтримки бізнесу, який хоче працювати в цій сфері», – додав голова агентства.

У свою чергу Лященко підкреслив зростаючий інтерес місцевої влади та бізнесу до виробництва енергії з поновлюваних джерел. Наприклад, в Житомирі планується встановити когенераційну установку на біомасі 44 МВт теплової і 16 МВт електричної потужності.

За підсумками зустрічі сторони досягли домовленості опрацювати можливість створення на базі Львівської області пілотної програми підтримки бізнесу в реалізації проектів з вирощування енергокультур.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua