Частка проблемних кредитів у банківській системі України в серпні зросла - НБУ


Частка проблемних кредитів у банківській системі України в серпні зросла - НБУ

Частка проблемних кредитів в банківській системі України станом на 1 серпня 2017 року становила 57,99%, що на 0,26 процентних пункту (п. п.) більше, ніж місяцем раніше, відповідні дані оприлюднено на веб-сайті Нацбанку України (НБУ).

Загальний обсяг кредитного портфеля за червень зріс на 0,24% – до 1,02 трлн грн.

За даними НБУ, тільки державні банки за місяць скоротили частку неробочих кредитів в кредитному портфелі на 0,43 п. п. – до 72,67%.

Співвідношення неробочих кредитів до кредитного портфеля іноземних банківських груп зросло на 0,76 п. п. – до 48,73%, банків з приватним капіталом – на 0,87 п. п., до 25,62%, неплатоспроможних банків – на 1,41 п. п., до 56,1%.

Частка проблемних активів банківської системи з урахуванням позабалансових зобов’язань становить 29,38%, що на 0,08 п. п. менше, ніж місяцем раніше. При цьому загальний обсяг таких активів на 1 липня зріс на 1,04% – до 2,127 трлн грн.

Нацбанк з березня 2017 року почав щомісяця оприлюднювати статистику щодо неробочих (дефолтних) кредитів, сформовану на підставі вимог постанови про оцінку кредитних ризиків №351 від 30 червня 2016 року. Постанова, зокрема, визначає “неробочий актив/кредит” максимально наближено до загальноприйнятого у світовій практиці поняття “non-performing exposures/loans” (NPE/NPL).

Згідно з новими правилами, неробочими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів (30 – для банків) або за якими погашення боргу є малоймовірним без стягнення забезпечення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua