Мінфін пропонує розширити дію "єдиного вікна" на всі митні операції з 1 лютого 2018 р.


Мінфін пропонує розширити дію "єдиного вікна" на всі митні операції з 1 лютого 2018 р.

Міністерство фінансів України має намір розширити дію інформаційної системи “єдиного вікна” на операції з переміщення товарів у всіх митних режимах, а також внести низку інших змін в роботу системи з 1 лютого 2018 року.

Як повідомляється на сайті Мінфіну, відповідний проект постанови міністерство має намір надати на розгляд уряду наступного тижня.

На сьогодні дія “єдиного вікна” поширюється тільки на імпорт і експорт, уточнює відомство. Також планується розширити роботу системи на періодичні митні декларації і попередні декларації, які містять повний обсяг даних, в той час як нині дія системи поширюється на обмежену кількість митних декларацій при імпорті та експорті, йдеться в повідомленні міністерства.

Згідно з релізом, нововведення також дозволять скоротити кількість відсканованих документів, оскільки необхідні відомості контролюючі органи будуть отримувати з попередньої декларації. Крім того, це дозволить скоротити термін огляду товарів контролюючими органами з 24 до 12 робочих годин і зменшити термін прийняття рішень контролюючими органами щодо товарів, які ввозяться в Україну, з 24 до 4 годин.

До того ж постанова передбачає новий варіант відповіді контролюючого органу – “товар не підлягає контролю” для помилкових звернень в “єдине вікно”.

На думку Мінфіну, обов’язкове використання інформаційного обміну за принципом “єдиного вікна” зрівняє умови для всіх представників бізнесу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
В Контексті Finance.ua
Опитування