Чи подолає 30?: експерт дав прогноз курсу на осінь


Чи подолає 30?: експерт дав прогноз курсу на осінь

Літнє зміцнення гривні закінчилося, тепер курс долара буде зростати. Такий прогноз озвучив фінансовий експерт Олексій Кущ.

«В останні роки курс визначається сезонними коливаннями: економіка спирається на прості сировинні цикли, а курс відображає сезонність. За коливаннями на міжбанку видно, що ми спостерігаємо хвіст літньої тенденції щодо зміцнення гривні», – зазначив він.

Експерт додав, що вже у вересні фінансово-промислові групи почнуть формувати витрати під сезонні проекти, а держава – купувати енергоресурси.

«Початок ділової активності призведе до посилення процесів девальвації. Далі багато залежатиме від того, як поведуть себе уряд і Нацбанк, чи будуть вони працювати разом», — говорить Кущ.

За його словами, потенціал девальвації до кінця року – 10%, тобто курс досягне 29 грн/$. Але це за умови збереження макроекономічної стабільності. Але є показники до погіршення економічної ситуації. А це означає, що курс перестрибне позначку в 30 грн/$.

Економіст побоюється, що при найгіршому варіанті розвитку подій падіння гривні не буде обмежене ніякими запобіжниками. «В економіці немає дна, на яке курс зможе спертися. Курс дуже рухливий, розбалансований і не має запобіжників за крайньою точкою падіння. Тому ситуація може бути непередбачуваною», — заявив він.

Зазначимо, згідно з базовим сценарієм першої в Україні трирічної Бюджетної резолюції, в 2017 році середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 27,8 грн/дол., у 2018 році – на рівні 29,3 грн/дол., в 2019 – 30,5 грн/дол., а в 2020 – 31 грн/дол.

У свою чергу експерти дають інші прогнози: так, у Центрі Разумкова обіцяють курс в межах 27 гривень у другому півріччі, а в Concorde Capital припускають, що в кінці цього року долар буде коштувати 28,5 гривні.

Разом з тим деякі експерти вважають, що причин для різких стрибків української валюти немає, а у вересні долар продаватимуть по 26 гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування