Тім Кук продав акції Apple на $43 млн


Тім Кук продав акції Apple на $43 млн

Генеральний директор Apple Тім Кук отримав минулого тижня акції компанії на суму $89 млн після досягнення ключових показників продуктивності, повідомляє CNN. Глава Купертинського гіганта продав 334 тис. акцій, виручивши близько $43 млн.

Така інформація була зафіксована Комісією США з цінних паперів і бірж (SEC), яка також підтвердила, що для покриття податків було продано ще 656 тис. акцій на суму понад $70 млн.

Дана виплата є частиною величезного пакету, передбаченого Тіму Куку після того, як той змінив Стіва Джобса в 2011 році на посаді глави Apple. Половина від останньої виплати була пов’язана з показником ціни акцій у порівнянні з цінами інших компаній в S&P 500. Оскільки протягом останніх трьох років компанія Apple перевершила понад дві третини компаній в індексі, Кук отримав виплату в повному розмірі, йдеться в заяві.

На сайті комісії з цінних паперів і бірж США з’явилася інформація про те, що Тім Кук вже продав частину належних йому акцій Apple за суму $43 млн. Цінні папери були продані за ціною в межах між $159,27 і $161,43. На тлі новини акції компанії зросли в ціні.

Що Кук планує робити з грошима, не повідомляється, представники Apple відмовилися коментувати. Але гендиректор Apple заявляв у 2015 році, що планує поступово вкладати свої статки в благодійність, і для цього йому потрібні гроші. Він уже почав негласно жертвувати гроші і планує поставити цю справу на потік, систематизувавши благодійні виплати.

Тім Кук продав частину належних йому цінних паперів на початку року – з 17 по 19 січня він продав 30 тисяч акцій загальною вартістю близько $3,6 млн. Середня ціна кожної акції склала $120. У 2016 році Тім Кук отримав 1,26 мільйона акцій Apple: 280 тис. за показники компанії і 980 тисяч за «вислугу років».

Величезний пакет акцій, наданий Куку технологічною компанією в 2011 році, був оцінений приблизно в $380 мільйонів. Але зростання цін на акції Apple відтоді означає, що майже 3 мільйони акцій, які ще треба продати, сьогодні коштують близько $484 мільйонів при поточній ціні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування