Ціна цинку перевищила позначку $3 тис. за тонну, досягнувши максимуму з 2007 р.


Ціна цинку перевищила позначку $3 тис. за тонну, досягнувши максимуму з 2007 р.

Ціна цинку піднялася в середу вище позначки в $3000 за тонну на тлі дефіциту металу в світі, в той час як алюміній дорожчає на тлі скорочень виробничих потужностей в Китаї.

Котирування тримісячних контрактів на цинк в ході торгів на LME підвищувалися на 2,4% – до $3029 за тонну, що є максимальним рівнем з 2007 року. Потім вони дещо скоригувалися вниз – до $3023 за тонну.

Ціна алюмінію збільшилася на 1,3% і досягла найвищої позначки з листопада 2014 року – $2075,5 за тонну. Вартість нікелю підвищилася на 2%, міді – на 1%, відзначає агентство Bloomberg.

“Раніше в цьому році ралі на ринку металів здебільшого було зумовлене браком поставок, але віднедавна ми побачили, що попит також починає надавати підтримку цінам”, – заявив лондонський аналітик з металів Natixis SA Бернард Дада.

У минулому році цинк додав у ціні близько 60%, оскільки світовий попит перевищував обсяги виробництва, а деякі виробники, включаючи Glencore Plc, призупинили роботу низки підприємств. За даними World Bureau of Metal Statistics, в січні-травні глобальний дефіцит цинку становив 181 тис. тонн.

Між тим у вівторок найбільша алюмінієва компанія країни China Hongqiao Group підтвердила, що знизить виробничі потужності на 2,68 млн тонн (29%) на вимогу влади.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua