ЄБРР розповів про свої плани щодо випуску облігацій в гривні


ЄБРР розповів про свої плани щодо випуску облігацій в гривні

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) зберігає плани з випуску облігацій в гривні.

Про це в ході прес-конференції в четвер повідомив директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

Він повідомив, що гривневий кредит компанії “ОТП Лізинг” на 20 млн доларів в еквіваленті (514 млн гривень) став першим для ЄБРР в Україні номінованим в нацвалюті.

ЄБРР також має плани щодо подальшого гривневого кредитування в Україні.

“Крім банківського сектора, ми також працюємо з корпоративними клієнтами в плані фінансування в національній валюті. Також у нас є плани щодо переходу з муніципальними і комунальними підприємствами на фінансування в гривні за муніципальними проектами”, – повідомив Аджунер.

Він пояснив, що для банку головною складністю в цьому напрямку є проблема гривневого фондування.

“І тут у нас є різні варіанти фондування. Перший - це пов’язаний з нашими партнерами через міжбанківський ринок. Також є ініціатива з випуску облігацій, номінованих у гривні. До цього ми готуємося, але для того, щоб це сталося, потрібно, щоб на ринку відбулися необхідні зміни”, – додав директор ЄБРР в Україні.

Він зазначив, що в банківській системі зараз достатньо ліквідності для відновлення кредитування, і головним завданням ЄБРР є забезпечення перетікання цієї ліквідності на ринок для фінансування корпоративного сегмента.

Довідка Finace.UA:

  • Рада 4 липня 2013 прийняла поправки в закон “Про цінні папери та фондовий ринок”, які дозволяють ЄБРР, IFC і ​​іншим МФО випускати облігації в національній валюті України.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування