Правоохоронці виявили схему шахрайства та легалізації грошових коштів з використанням Bitcoin


Правоохоронці виявили схему шахрайства та легалізації грошових коштів з використанням Bitcoin

Правоохоронці України виявили схему шахрайства та легалізації грошових коштів з використанням криптовалюти Bitcoin.

Постанову Шевченківського районного суду в Києві у цій справі оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з представленими матеріалами, старший слідчий головного слідчого управління Служби безпеки України (СБУ) затримав уродженця Сум, який, як було виявлено під час досудового розслідування, розробив злочинну схему заволодіння грошовими коштами з платіжних карток третіх осіб.

Зокрема, володіючи знаннями в сфері інформаційних технологій, затримана особа підшукала в мережі інтернет-сайт, на якому здійснювався продаж ідентифікаційних даних, так званих “дампів”, які були незаконно зчитані з магнітних смуг платіжних карток користувачів на території США. Зазначені дані були достатніми для створення дублікатів таких карток і здійснення з їх допомогою платежів без згоди і відома законних власників.

Оскільки зроблені таким чином дублікати могли бути використані без ризику блокування тільки на території США, затримана особа залучила співучасників для реалізації цієї схеми і організувала їх виїзд в США за рахунок залучення наявних там родинних зв’язків.

Після прибуття в США співучасники мали придбати обладнання, необхідне для створення дублікатів платіжних карток (пристрій для запису магнітних смуг, а також заготовки з магнітними стрічками), придбати дампи на сайті і виготовити необхідну кількість дублікатів. Надалі вони мали використовувати зазначені підроблені картки для придбання в роздрібних торгових мережах подарункових сертифікатів відомих інтернет-магазинів (Amazon, Ebay, Apple Store, iTunes та ін.), які могли бути використані замість грошових коштів для купівлі товарів в зазначених магазинах.

Після купівлі достатньої кількості подарункових сертифікатів, співучасники повинні були стерти захисне покриття на секретних кодах, сфотографувати зазначені сертифікати з відкритими секретними кодами і переслати зображення затриманій особі за допомогою електронної пошти, для збуту іншим особам в обмін на сурогатні гроші, так звану “крипровалюту” Bitcoin. Це дозволяло здійснювати такі операції без розкриття реальних даних контрагентів із затриманою особою. У подальшому отримані Bitcoin обмінювалися на готівку в гривні або доларах США.

Зазначена схема реалізовувалася в період з 2014 року по теперішній час. Слідству поки не вдалося встановити точну кількість залучених осіб та їхні ідентифікаційні дані. Також не відома точна кількість підроблених платіжних карток. Водночас в матеріалах зазначено, що їх було вироблено не менше 97 штук. Шляхом використання підроблених карток співучасникам вдалося придбати подарункові сертифікати торгових мереж на суму не менше $3 млн 762,501 тис.

Отримані таким чином кошти затримана особа в жовтні 2016 року використовувала для купівлі автомобіля Audi A8, а також Lexus RX 350 і Mercedes-Benz CLA 200 на користь інших осіб.

Таким чином, зазначена особа підозрюється в отриманні, заволодінні й використанні коштів та іншого майна, отриманого в результаті суспільно небезпечного протиправного діяння.

Кримінальний кодекс України також передбачає додаткове стягнення за відповідні дії у вигляді арешту майна. Відповідне клопотання було подано до суду слідчим Головного слідчого управління СБУ. Суд за підсумками засідання 11 липня постановив задовольнити клопотання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Рейтинг популярності матеріалу «Правоохоронці виявили схему шахрайства та легалізації грошових коштів з використанням Bitcoin» на Finance.ua - 3.1
В Контексті Finance.ua