Нацбанк: у липні споживча інфляція сповільнилася завдяки сезонному зниженню цін


Нацбанк: у липні споживча інфляція сповільнилася завдяки сезонному зниженню цін

У липні 2017 року споживча інфляція уповільнилася в місячному вимірі і становить 0,2% завдяки сезонному зниженню цін на плодоовочеву продукцію та одяг і взуття.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«У липні 2017 року споживча інфляція уповільнилася в місячному вимірі (0,2% порівняно з 1,6% у червні) завдяки сезонному зниженню цін на плодоовочеву продукцію та одяг та взуття. У річному вимірі інфляція становила 15,9%. Фундаментальний інфляційний тиск залишився помірним – базова інфляція становила 0,1% м/м та 7,3% у річному вимірі. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України (ДССУ). Водночас фактична інфляція перевищила траєкторію прогнозу Національного банку, оприлюдненого в Інфляційному звіті (липень 2017 року), що насамперед пояснюється вищими темпами зростання цін на сирі продукти та посиленням впливу адміністративних факторів», – йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що базова інфляція як у місячному, так і річному вимірі в цілому відповідала очікуванням. На тлі сприятливої ситуації на валютному ринку та стабілізації інфляційних очікувань прогнозовано продовжувалося сповільнення зростання цін на одяг та взуття (до 1,2% р/р). Також стабільно низькими залишались темпи зростання цін на інші непродовольчі товари (3,3% р/р).

Водночас продовжував спостерігатися тиск на ціни відповідних продуктів харчування з високим ступенем обробки (м’ясні та ковбасні вироби, масло, кисломолочні продукти тощо). Очікувано прискорилося зростання цін на послуги, що входять до показника базової інфляції (послуги закладів відпочинку та культури, ресторанів та кафе, санаторно-курортних установ, стоматологічні та консультативні медичні послуги). Крім того, тривало підвищення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій (на 8,8% м/м та 48,7% р/р).

Зростання цін на сирі продовольчі товари суттєво прискорилося (до 25,5% р/р). Темпи їх зростання виявились вищими за очікувані, насамперед через подальше подорожчання м’яса та молока, а також помірніше, ніж очікувалося, сезонне зниження цін на овочі та фрукти. Зокрема, зростання цін на м’ясо прискорилися до 30,6% р/р через зниження пропозиції цього товару на тлі значних обсягів експорту та зменшення поголів’я. Крім того, зовнішній попит та зростання світових цін призвели до подальшого прискорення зростання цін на молоко (до 27,3% р/р).

Попри сезонне зниження цін на овочі та фрукти в місячному вимірі, воно було менш суттєвим, ніж очікувалося за результатами короткострокової оцінки. Остання ґрунтується на динаміці подекадного моніторингу цін (тарифів) на споживчому ринку, що здійснюється ДССУ, та автоматизованого збору цін в онлайн супермаркетах. Відхилення фактичних показників від оцінок пояснюється більш тривалим, ніж очікувалося, відображенням впливу зміни підходів ДССУ до врахування цін на сезонну плодоовочеву продукцію. У результаті, зростання цін на овочі в річному вимірі прискорилося до 59,9% р/р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua