У НБУ заявили, що попит на кредити серед бізнесу та населення зростає


У НБУ заявили, що попит на кредити серед бізнесу та населення зростає

Попит населення і бізнесу на кредити продовжує зростати, повідомляється в оприлюдненому на веб-сайті Національного банку (НБУ) аналітичному звіті “Опитування про умови кредитування”.

Згідно з документом, у другому кварталі істотно збільшився попит на споживчі та іпотечні кредити.

На думку опитаних банків, цьому сприяло зниження вартості кредитів, зростання споживчої впевненості і пожвавлення на ринку нерухомості.

Як заявили 45% опитаних банків, попит на корпоративні кредити також продовжував збільшуватися. За їхніми даними, попит підвищувався на всі види кредитів, крім валютних. Відповідна динаміка була підтримана потребою підприємств в оборотному капіталі і інвестиціях, зниженні процентних ставок і необхідністю реструктурувати борги.

При цьому в другому кварталі банки схвалювали більше заявок на кредити, ніж в попередньому. Це стосується як корпоративних, так і споживчих кредитів.

Крім цього, 68% опитаних банків прогнозують, що протягом наступних 12 місяців портфель корпоративних кредитів зросте. Прискорення кредитування населення очікує 62% респондентів.

Водночас протягом двох останніх років банки заявляють про пом’якшення кредитоспроможності в сегменті споживчого кредитування. Кредитні стандарти іпотеки також знижуються третій квартал поспіль. Разом з тим більшість опитаних (72%) повідомили, що стандарти корпоративного кредитування в другому кварталі не змінилися.

Банки, як і раніше, оптимістичні щодо припливу депозитів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua