НБУ дав дозвіл на продаж "Фінбанком" активів для "Платинуму" без сплати ПДВ - поліція


НБУ дав дозвіл на продаж "Фінбанком" активів для "Платинуму" без сплати ПДВ - поліція

Відповідно до ухвали Приморського райсуду м. Одеси від 04 липня, поліція продовжує досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу («Зловживання владою або службовим становищем»).

В ухвалі суду від 28 лютого щодо вказаного кримінального провадження констатувалося, що слідчі розслідують можливі протиправні дії посадових осіб ДПІ Приморського району м. Одеси при виконанні алгоритму по анулюванню свідоцтва платника ПДВ, а також при здійсненні податкової перевірки Фінбанку за період 2015 року.

«У ході досудового розслідування встановлено, що працівники ПАТ «Фінбанк» за період з 23.01.15 року по 01.01.2016 року, із змовою з посадовими особами ДПІ Приморського району міста Одеси, змінювали стан обліку платника податку з «0» (знаходження юридичної особи за місцем реєстрації) на «8» (відсутність юридичної особи за місцем реєстрації) та 12.11.2015 року змінювався на «30» (основний платник за місцем реєстрації до кінця року). 16.02.2015 року районною ДПІ анульовано свідоцтво платника ПДВ за рішенням контролюючого органу, у зв`язку з внесенням до ЄДБ запису про відсутність за місцезнаходженням та 16.04.15 року районною ДПІ зареєстровано свідоцтво платника ПДВ (діюче)”, – вказано у справі.

Реалізуючи свій намір, посадові особи ПАТ «Фінбанк», в період з 16.02.15 року по 16.04.15 року, за погодженням із НБУ, здійснили продаж активів (як основних фондів) на користь комерційного банку «Платинум» та іншим суб`єктам господарювання. Продаж активів (частини від 1 034,8 млн грн.) здійснювався без ПДВ.

На кінець 2015 року обсяг активів банку становив 764,2 млн грн, що в 2,35 разів менше, ніж було на кінець 2014 року (1,799 млрд грн).

У діях посадових осіб районної ДПІ (як інспекції, так і податкової міліції) вбачаються ознаки посадових злочинів, передбаченихз статтею 364 КК України, причому як при виконанні алгоритму по анулюванню свідоцтва платника ПДВ, так і при здійсненні податкової перевірки банку за період 2015 року».

В ухвалі суду від 04.07.2017 уточнюється, що «згідно акту податкової перевірки, проведеної ДПІ у Приморському районі м. Одеси, встановлено, що у 2014 році ПАТ «Фінбанк» згідно договорів про відступлення прав вимоги передало на адресу ПАТ «Платінум Банк» 71 кредитний договір на загальну суму 1 238 179 140 грн».

Довідка Finance.UA:

  • У січні НБУ відніс Платинум Банк до категорії неплатоспроможних, а в лютому відправив його на ліквідацію. Останнім главою правління «Платинум Банку» був Костянтин Смольський – екс-глава правління Фінбанку.
  • У 2015 році К. Рожкова, будучи в.о. глави правління Платинум Банку, в коментарі розповідала, що Платинум Банк придбав в Фінбанку кредитний портфель на суму близько 1 млрд грн (вартість угоди вона тоді не розкрила). Прес-служба Платинум Банку повідомляла про купівлю у Фінбанку не лише кредитного портфелю, але й відділень.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua