Українці зможуть виграти від повільності банків - юрист


Українці зможуть виграти від повільності банків - юрист

Позичальникам випав шанс укласти вигідну мирову угоду за кредитом.

Навіть у випадку закінчення строку позовної давності — трьох років — строк дії іпотечного договору в Україні продовжує діяти (може бути зупинено лише у випадку повної виплати кредиту). Такого висновку дійшов Верховний суд в ході слухань у справі №6-1840цс16, і видав у результаті відповідну правову позицію.

«Позичальники не зможуть домогтися списання іпотечного боргу на цій підставі — він залишиться в силі. І людина або підприємство залишаться боржниками за кредитом. Єдине, що зміниться, — це права кредитора: після закінчення терміну позовної давності він не зможе подати позов в суд і за його допомогою стягнути заставу. Тому боржникові нічого не завадить і далі жити в заставленій нерухомості. Але вона буде обтяжена. А значить, продати її буде неможливо. Максимум, що можливо — це здавання об’єкта в оренду», — пояснив старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

За його словами, банки досить часто порушують строки позовної давності (особливо великі фінустанови, чиї юруправління не справляються з великими проблемними кредитними портфелями). І нерідко фінансисти навіть у такій ситуації намагаються залякати людей виселеннями, розраховуючи на їхню правову безграмотність.

«У таких ситуаціях людям дуже важливо знати свої права і розуміти, що на вулиці вони не залишаться, а тільки не зможуть продавати своє житло. Тим, хто зловив свій банк на порушенні строків позовної давності, можу порадити по максимуму використовувати своє становище у ході переговорів щодо реструктуризації: банк припустився помилки, тому може запропонувати дуже комфортні умови реструктуризації та мирової угоди за кредитом», — підсумував Кравець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua