У Росії вирішили списати кримчанам борги українським банкам


У Росії вирішили списати кримчанам борги українським банкам

Держдума прийняла в другому читанні поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками (422-ФЗ).

Відповідно до закону, вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при Фонді захисту вкладників російські компанії, які придбали борги у українських банків. На даний момент в ФЗВ акредитовані чотири компанії, вони скупили понад 1 млрд руб. боргів кримчан перед українськими банками.

Сам Фонд захисту вкладників перейде в розпорядження проросійської окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, має перерахувати до фонду 1,5 млрд руб. невитраченого майнового внеску.

За інформацією видання, в даному проекті планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримає переважна більшість громадян Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

За словами співрозмовників видання, компанії, які купували борги кримчан перед українськими банками, орієнтували в першу чергу на роздрібних клієнтів, чиї борги укладаються в 5 млн руб.

Колектори, які працюють у Криму, розповіли “Ъ”, що їхні боржники вже зараз, хоча закон не прийнятий, відмовляються погашати борги і платити за рахунками.

“Ми купували борги у українських банків, тому що стягнення таких боргів було передбачено законом, а тепер виходить, що стягувати не буде чого, – дивується керівник одного з агентств, що працюють в Криму.- Якщо будуть масові прощення боргу, хто відшкодує нам збитки?”

Не залишає кримська влада без уваги і тих, у кого борги більше 5 млн руб. По-перше, передбачається наділити наглядову раду ФЗВ правом приймати рішення про списання боргу понад 5 млн руб. за обставинами, які мають істотне значення для особи позичальника.

Тим же, хто не підпаде і під цей критерій, планується запропонувати доволі пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися суттєвої його частини: при внесенні 5% суми заборгованості буде погашено 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua