Які податки повинні платити українці


Які податки повинні платити українці

Кожен третій українець отримує зарплату “в конверті”, заявив кілька тижнів тому міністр соцполітики Андрій Рева. З тіньових доходів не стягуються податки. В результаті держава втрачає мільярди гривень, а українці – право на високу пенсію та соціальний захист.

Які платимо податки з зарплати:

  • Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – 22%
  • Податок на доходи фізосіб (ПДФО) – 18%
  • Військовий збір – 1,5%

Так, майже половина фонду оплати праці йде на податки. Як відзначає керуючий партнер Baker Tilly Олександр Почкун, можливості знижувати податки на даний момент немає. “Є ПДФО, але це основне джерело доходу місцевих бюджетів. Якщо ми ліземо в ПДФО, тоді повинні визначити, за рахунок чого місцеві бюджети повинні здійснювати свої програми”, – розповідає Олександр Почкун.

Податкові ставки в Україні відповідають середнім в Європі, відзначає віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Сергій Прохоров. У середньому в Європі навантаження на зарплату – 40%. Як каже експерт, є ціла низка європейських країн, де з зарплати стягується більше, ніж в Україні. Приміром, у Німеччині, країнах Прибалтики.

Зазначимо, на початку минулого року в Україні знизили ставку ЄСВ з 37% до 22%. В результаті дефіцит Пенсійного фонду зріс до 145 мільярдів гривень. В цьому році завдяки зростанню мінімальної зарплати в два рази вдалося знизити дефіцит до 141 мільярда гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua