Українським водіям можуть істотно спростити медогляд


Українським водіям можуть істотно спростити медогляд

Згідно з отриманими даними, у всіх країнах-членах ЄС пройти медогляд для отримання водійського посвідчення простіше, ніж в Україні. Спрощена система медогляду працює для тих, хто не є водіями за професією.

Так, виходячи з Директиви 2006/126 / ЄС про посвідчення водія в державах ЄС, медичні огляди для водіїв категорій А-В можуть і не проводитися. Країни-члени ЄС встановлюють дану вимогу на свій розсуд, проте всі кандидати повинні відповідати медичним вимогам.

Що стосується категорій С-D, то медогляди для водіїв обов’язкові. При оновленні таких посвідчень водії повинні щоразу підтверджувати свій стан здоров’я.

Оскільки Україна прагне в ЄС, було б логічним спростити порядок проходження медичного огляду для отримання посвідчення водія-непрофесіонала.

Однак, не варто забувати, що в Україні один із найвищих в Європі рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП. Тому складно говорити про 100% необхідність імплементації даної норми. Таке рішення спростить життя водіям, однак рівень безпеки на дорогах може постраждати.

Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ створює всеукраїнську базу даних закладів охорони здоров’я, що мають право здійснювати медичний огляд кандидатів у водії та водіїв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua