В "Київстарі" повідомили, як можна максимально скоротити терміни запуску 4G


В "Київстарі" повідомили, як можна максимально скоротити терміни запуску 4G

Рішення Кабінету міністрів України про узгодження умов впровадження системи зв’язку четвертого покоління (4G) створює можливості для “цифрового прориву” України, проте терміни запуску нової технології і територія покриття новою мережею повністю залежать від частотного спектра, який буде використовуватися для запуску 4G-зв’язку.

Така думка міститься в прес-релізі найбільшого українського мобільного оператора “Київстар”.

Згідно з ним, на сьогодні держава пропонує телекомоператором два шляхи впровадження технології 4G зв’язку: в діапазоні 2600 МГц і 1800 МГц. Однак в першому випадку операторам необхідно будувати нові мережі мобільного зв’язку, що потребує мільярдних інвестицій і займе не один рік. Водночас, як зазначає “Київстар”, мережі мобільного зв’язку України вже використовують спеціальні рішення, які дозволяють розвивати технології четвертого покоління зв’язку на частотах 900 і 1800 МГц.

Наприклад, 92% радіообладнання “Київстар” готове до роботи в стандарті 4G, і якщо розвивати нову технологію на частотах діапазону 1800 МГц, деякі міста можуть отримати послуги 4G зв’язку до кінця 2018 року.

“Діапазон 1800 МГц – найбільш універсальний для розвитку технології 4G/LTE. У світі вже більше 580 комерційних мереж 4G зв’язку, з них 272 мережі – на частотах 1800 МГц. Отримавши можливість розвивати послуги стандарту 4G на частотах 1800 МГц, оператори зможуть використовувати інші радіочастоти (наприклад, 2,6 ГГц) для подальшого збільшення ємності”, – резюмує головний експерт зі спектральної стратегії “Київстару” Ігор Єрещенко.

Довідка Finance.UA:

  • Кабмін 4 червня ухвалив постанову “Про внесення змін до постанови Кабміну № 200 від 22 лютого 2006 року та № 993 від 1 серпня 2007 року”, що передбачає затвердження мінімальної вартості отриманих на тендерній підставі 15-річних ліцензій для впровадження 4G в діапазоні 2600 МГц.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «В "Київстарі" повідомили, як можна максимально скоротити терміни запуску 4G» на Finance.ua - 2.6
В Контексті Finance.ua