Апеляційний суд підтвердив незаконність визнання "Динамо" пов'язаною з Приватбанком особою


Апеляційний суд підтвердив незаконність визнання "Динамо" пов'язаною з Приватбанком особою

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив незаконність визнання футбольного клубу “Динамо” (Київ) пов’язаною особою з Приватбанком.

Про це йдеться в ухвалі суду від 27 червня.

13 грудня 2016 року Національний банк визнав “Динамо” пов’язаною з Приватбанком особою.

Футбольний клуб звернувся до Окружного адміністративного суду з позовом до Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тимчасового адміністратора Приватбанку і самого банку.

Позовні вимоги клубу полягали у визнанні незаконним рішення НБУ про пов’язаність, а також визнання незаконним наказу тимчасового адміністратора Приватбанку від 20 грудня 2016 року в частині зупинення/блокування/припинення видаткових операцій за рахунками клубу.

20 березня Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов “Динамо” в частині зазначених вимог. Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що НБУ не має права визначати зв’язаність осіб виключно на підставі положень ч. 1 ст. 52 закону “Про банки і банківську діяльність” без застосування ознак за характером відносин і за характером операцій.

Крім того, суд вважає, що керівник “Динамо” не відповідає ознакам пов’язаної з банком особи, а роздруківка з сайту телеканалу “ТЕТ” про структуру власності не є формою здійснення банківського нагляду.

Водночас відомості з Єдиного держреєстру юридичних осіб не містять даних про Ігоря Суркіса як власника частки ТРКТЕТ”.

НБУ і Фонд гарантування вкладів подали апеляцію на це рішення, оскільки вважають співвласника і керівника “Динамо” Ігоря Суркіса пов’язаною з Приватбанком особою.

27 червня апеляція була відхилена, а рішення суду першої інстанції залишено чинним.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
В Контексті Finance.ua