Україна збільшила експорт агропродукції майже на 1,8 млрд доларів, - МінАП


Україна збільшила експорт агропродукції майже на 1,8 млрд доларів, - МінАП

Обсяги експорту продукції рослинництва зросли на 1,646 млрд доларів, а сировини тваринного походження – на 458,7 млн доларів. За січень-травень 2017 року експорт української аграрної продукції склав 7,513 млрд доларів США і збільшився майже на 1,795 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Вказується, що частка експорту в загальному обсязі зовнішньої торгівлі продукцією аграрного сектору становить 80,4%. Основними експортними товарними групами залишаються зернові культури – 38,1% від загального аграрного експорту, олія – 27,4% і насіння олійних культур – 8,6%.

“Збільшення аграрного експорту на 1,795 млрд доларів США є прекрасним результатом роботи наших експортерів. Одним з найпопулярніших товарів серед іноземних покупців є українська олія – продукт з доданою вартістю, а не просто сировина. Це є вагомим імпульсом для подальшої роботи в напрямку диверсифікації національного експорту і збільшення частки переробленої продукції у структурі нашої агроторгівлі”, – зазначила заступник голови МінАП Ольга Трофимцева.

За її даними, країни Азії (41,1%), Європейського Союзу (30%) і Африки (19,3%) залишаються ключовими партнерами у регіональній структурі українського експорту. А в топ-5 головних країн-імпортерів української аграрної продукції за 5 місяців поточного року увійшли такі країни: Індія – 919,9 млн. доларів, Єгипет – 825,9 млн доларів, Іспанія – 459,6 млн доларів, Нідерланди – 441,3 млн доларів, Туреччина – 426,1 млн доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua