НБУ оцінив втрати економіки від банківської кризи за 2014-2016


НБУ оцінив втрати економіки від банківської кризи за 2014-2016

Рада Національного банку оцінює втрати економіки від банківської кризи, що відбулася в 2014-2016 роках, в 38% ВВП.

Про це написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook глава ради НБУ Богдан Данилишин.

На засіданні рада Національного банку схвалила оцінку діяльності правління НБУ щодо розвитку банківської системи.

Під час засідання було відзначено, що в останні роки банківська система України зазнала суттєвих змін.

“Це частково зумовлено несприятливою економічною кон’юнктурою на тлі військового конфлікту і втратою значної частини економічного та інфраструктурного потенціалу, більш ніж триразовим падінням курсу гривні, і, як наслідок, значними втратами платоспроможності бізнесу і населення. Зазначене, серед іншого, різко загострило старі проблеми вітчизняного банківського сектора”, – повідомляє рада НБУ.

Як зазначається, під тиском макроекономічних і політичних шоків у сукупності з військовим конфліктом проблеми в банківській системі вилилися в системну банківську кризу 2014-2016 років.

За таких обставин Національний банк звернувся до проведення “очищення” банківського сектора.

Так, за період 2014 – 2016 років були визнані неплатоспроможними 90 банків, активи яких до кризи становили близько третини активів усієї банківської системи.

“Вищезазначене мало наслідком системну банківську кризу 2014-2016 років, яка призвела до чималих фінансових втрат держави, бізнесу, населення, про що свідчать офіційні оцінки Національного банку, згідно з якими прямі фіскальні витрати України на подолання наслідків кризи банківського сектора вже досягли 14% ВВП, що перевищує відповідні витрати, понесені під час фінансово-економічної кризи 2008-09 років, тоді як загальні втрати економіки від кризи поки складають 38% ВВП”, – констатували в раді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua