НАТО покарає винних у масштабній кібератаці


НАТО покарає винних у масштабній кібератаці

За повідомленням The Times, глобальна кібератака минулого тижня була демонстрацією сили країни і заслуговує симетричної відповіді, попереджають кіберспеціалісти НАТО.

“Як повідомили експерти НАТО, так звана атака NotPetya, яка охопила урядові інформаційно-технологічні системи в Україні напередодні Дня конституції країни і вразила ще 64 країни, є порушенням суверенітету Києва і заслуговує контрзаходів, включаючи саботаж. Київ звинуватив Росію в атаці”, – пишуть автори статті Марк Брідж і Шон О’Нілл.

Томас Мінарик, правовий експерт Об’єднаного центру передових технологій в сфері кібероборони НАТО, зазначив: “Контрзаходи можуть полягати, наприклад, в кібероперації, що саботує інформаційно-технологічні системи нападника держави, але їх не обов’язково проводити кіберзасобами”.

За оцінками фахівців НАТО, хоча атака здавалася простою, вона була занадто комплексною і дорогою, щоб бути справою рук незалежних хакерів. Вони також виключають кримінальний кіберзлочин, бо хоча програма нагадувала вірус Petya, у більшості жертв не було можливості виплати викупу в розмірі 300 доларів.

Експерти вважають, що атака, швидше за все, була справою рук держави або групи хакерів, що користуються підтримкою держави і прагнуть заподіяти великомасштабний збиток Україні.

Втім, фахівці НАТО не покладають провину на жодну країну, але відкидають причетність Північної Кореї, яку служби безпеки звинуватили в здійсненні кібератаки WannaCry минулого місяця.

Довідка Finance.UA:

  • 27 червня Національний банк України попередив банки та інших учасників фінансового сектора про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.
  • Експерти Group-IB заявили, що причиною масштабної атаки на компанії України став вірус-шифрувальник Petya, який блокує комп’ютери і вимагає $300 викупу в біткойнах. Спосіб поширення в локальній мережі аналогічний вірусу WannaCry.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Рейтинг популярності матеріалу «НАТО покарає винних у масштабній кібератаці» на Finance.ua - 3.7
В Контексті Finance.ua