415
Мінекології опублікувало рейтинг підприємств-забруднювачів
— Казна та Політика
Міністерство екології та природних ресурсів оприлюднило рейтинг підприємств-забруднювачів. Про це голова міністерства Остап Семерак написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
“Отримую щодня сотні скарг на забруднене повітря, воду чи ґрунт. Послухайте, їх забруднюють не інопланетяни. Наприклад, лідери за скидами, викидами і утворенням промислових відходів цілком реальні підприємства з багаторічною історією, відомими назвами і власниками… Щойно оприлюднив новий рейтинг “ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів”. Рейтинг складено за новою методикою”, – зазначив міністр екології.
За його словами, оновлений рейтинг складається з трьох категорій по 33 підприємства в кожній: найбільші забруднювачі атмосферного повітря, найбільші забруднювачі води і підприємства, що виробляють найбільше відходів.
Перша трійка забруднювачів атмосферного повітря:
- АрселорМіттал Кривий Ріг – 273 тис. тонн на рік;
- ММК ім. Ілліча – 178 тис. тонн;
- Бурштинська ТЕЦ – 168 тис. тонн.
Рейтинг забруднювачів водних об’єктів очолюють:
- Меткомбінат Азовсталь – 140 млн куб. м;
- Дніпровський меткомбінат – 71 млн куб. м;
- Запоріжсталь – 54 млн куб. м.
Перша трійка утворювачів відходів:
- Північний ГЗК – 64,5 млн тонн;
- Центральний ГЗК – 55 млн тонн;
- Інгулецький ГЗК – 47 млн тонн (всі – Кривий Ріг).
За словами Семерака, новий рейтинг необхідний для подальших кроків щодо перегляду підходів власників підприємств до питань навколишнього середовища, продовження екологічного кредитування підприємств, реалізації загальнодержавного онлайн-моніторингу забруднювачів.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Настрої бізнесу погіршилися: половина підприємств незадоволені фінансовим станом
Держава сплачуватиме ЄСВ за громадян, які перебувають у полоні
У 2026 році в Україні запустять електронний чек для покупок
Понад пів мільярда гривень зекономили військові за рік роботи програми «Плюси»
Оновлено механізми реалізації Плану України в межах Ukraine Facility: що змінюється
У 2025 році Україна залучила $52,4 млрд зовнішнього фінансування: найбільші донори
