Справа репутації: Янукович судитиметься з "Ощадбанком"


Справа репутації: Янукович судитиметься з "Ощадбанком"

Екс-президент України Віктор Янукович звернувся до Печерського райсуду Києва з позовом до АТ “Ощадбанк” про захист ділової репутації.

Про це повідомив Олег Громовий – керівний партнер компанії GENTLS, адвокати якої представляють інтереси “Ощадбанку” у спорі про спростування недостовірної інформації, оприлюдненої у вигляді інтерв’ю голови правління “Ощадбанку”.

Янукович вимагає спростувати інформацію про наявність у нього та екс-прем’єра Миколи Азарова у держбанку понад 1,150 млрд доларів.

За словами Громового, договір між Януковичем та адвокатом підписаний у лютому цього року, а місцем підписання зазначено м. Київ.
Перше судове засідання у справі відбулося 23 червня в Печерському районному суді Києва.

“Переконаний, що позов необґрунтований щонайменше з трьох причин. По-перше, позивач не підтверджує доказами наявність у нього ділової репутації, хоча вимагає її захисту. Згідно з постановою пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 р. №1, під діловою репутацією розуміється громадська оцінка ділових і професійних якостей людини. Виникає запитання: яка громадська оцінка Януковича?”, – заявив Громовий.

За словами керівного партнера GENTLS, якщо, на думку адвокатів позивача, ділова репутація Януковича позитивна, і вона могла постраждати, то це необхідно довести.

Громовий додав, що в інтерв’ю тверджень про наявність у позивача конкретних сум у банку не було.

“Третє – ми поставили під сумнів повноваження адвоката Януковича звертатися до суду з цим позовом, оскільки договір про правову допомогу підписаний у лютому 2017 року в місті Києві, хоча очевидно, що Януковича в Києві в цей час бути не могло. З огляду на це в наступному судовому засіданні очікуються пояснення адвокатів позивача про обставини підписання договору, інакше позов має бути залишений без розгляду як поданий адвокатом, що не має на це повноважень”, – додав Громовий.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Ощадбанк
В Контексті Finance.ua