Гройсман не збирається заморожувати земельну реформу


Гройсман не збирається заморожувати земельну реформу

Суть запропонованої урядом земельної реформи – розробити модель ринку обороту земель на користь села і фермерського руху, яка передбачає заборону продажу земель іноземцям та великим агрохолдингам, – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Нам потрібно запропонувати модель обороту земель в інтересах громадян. Уряд пропонує повну заборону продажу землі іноземцям, великим холдингам. Ми за те, щоб земельна реформа відбулася в інтересах фермерства», – запевнив він в ефірі одного з українських телеканалів.

За словами глави уряду, зараз уряд веде постійний діалог з фермерством і стоїть на позиціях не просто «зняти мораторій на продаж земель», а запропонувати конкретне рішення, яке дозволить відновити фермерський рух і відродити сільську місцевість.

Прем’єр вважає, що успішна земельна реформа разом з можливостями децентралізації дасть потужний поштовх розвитку села та агросектора держави, і такий поштовх необхідний, скоріше, пересічному українцеві, ніж наприклад міжнародним партнерам України.

«Мова йде про Україну, нашу економіку і рівень життя. Якщо ми не зробимо реформу, ми не зможемо забезпечити необхідний рівень життя. А ми готові брати на себе відповідальність. Зміни потрібні не Міжнародному валютному фонду, а українцям. Ми розуміємо, що потрібно зробити і як, і готові нести за це відповідальність», – додав Гройсман.

Довідка Finance.UA:

  • З 2001 року в Україні діє заборона на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, яку з жовтня 2016 року було продовжено до початку 2018 року.
  • 4 квітня Міжнародний валютний фонд представив Меморандум для подальшої співпраці з Україною, згідно з яким однією з головних умов побудови сучасної ринкової економіки є створення прозорого ринку землі.
     
  • В кінці квітня постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше заявив, що ринок землі в Україні має запрацювати до початку 2018 року.
  • У свою чергу, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що він проти того, щоб продавати землю іноземцям і великим агрохолдингам.
  • 3 липня в ЗМІ з’явилася інформація, що в МВФ нібито не наполягають на введенні ринку земель в якості однієї з умов виділення Україні чергового траншу.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua