Рада має намір удосконалити застосування МСФЗ в бухобліку


Рада має намір удосконалити застосування МСФЗ в бухобліку

Верховна Рада має намір удосконалити застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) в бухгалтерському обліку.

За прийняття в першому читанні законопроекту №4646-д проголосували 245 депутатів при мінімально необхідних 226.

Законопроектом пропонується дати нове визначення термінам “витрати”, “доходи”, “звітний період”, “звіт про платежі на користь держави” в частині суб’єктів, які подають цей звіт, “звіт про управління”, “власний капітал”, “таксономія фінансової звітності” та “підприємства, що становлять суспільний інтерес” , “чистий дохід від реалізації продукції”.

Документ визначає, що незначні недоліки, виявлені в первинних документах, не є підставою для невизнання господарської операції.

Крім того, законопроект встановлює для цілей бухгалтерського обліку критерії віднесення підприємств до мікропідприємств, малих, середніх і великих підприємств відповідно до положень директиви ЄС №2013/34/ЄС.

Встановлюється, що підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, складають фінансову звітність за МСФЗ.

Пропонується поширити закон на операції з виконання бюджетів і складання фінансової звітності про виконання бюджетів з урахуванням бюджетного законодавства.

Документ уточнює період здачі проміжної фінансової звітності з метою забезпечення однозначності у визначенні періоду, за який вона складається.

Пропонується дозволити не складати консолідовану фінансову звітність малим групам, які відповідають встановленим критеріям.

Законопроект зобов’язує підприємства, які застосовують МСФЗ, подавати фінзвітність в єдиному електронному форматі, а також зобов’язує їх надавати копії фінансової звітності за запитом юридичних і фізичних осіб відповідно до законодавства.

При цьому мікро- і малі підприємства будуть звільнені від надання звіту про управління.

Для середніх підприємств планується передбачити невідображення у звіті про управління так званої фінансової інформації.

Довідка Finance.UA:

  • З першого січня 2018 року банки в Україні переходять на міжнародні стандарти фінансової звітності-9.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua