"Укрінком" хоче вивести нерухомість з-під застави ФГВФО


"Укрінком" хоче вивести нерухомість з-під застави ФГВФО

07 червня Госпсуд м. Києва зупинив провадження в справі за позовом ПАТ «Укрінком» (правонаступник Укрінбанку) до Фонду гарантування про визнання недійсним договору іпотеки від 08.02.2016 – до прийняття Верховним Судом рішення у пов’язаній справі, в рамках якої суди (в т.ч. Вищий адмінсуд) скасували рішення НБУ про визнання неплатоспроможним Укрінбанку і рішення ФГВФО про запровадження тимчасової адміністрації. Предмет іпотеки за іпотечним договором – нежилий будинок площею 4 377,4 кв. м за адресою м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 10-А.

Цей об’єкт нерухомості був забезпеченням за кредитом на 1,46 млрд грн, який Фонд гарантування надав для Укрінбанку. 28 лютого Вищий госпсуд частково задовольнив касаційну скаргу ФГВФО та скасував рішення судів нижчих інстанцій, якими було визнано недійсним цей договір цільової позики. ВГСУ відправив справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Водночас ПАТ «Укрінком» намагається оскаржити це рішення ВГСУ у Верховному Суді.

30 травня Госпсуд м. Києва зупинив провадження в справі за позовом ПАТ «Укрінком» до Фонду гарантування щодо стягнення 9 млн грн – до закінчення перегляду Верховним Судом (за заявами НБУ) рішень судів нижчих інстанцій, якими скасовано рішення НБУ про віднесення «Укрінбанку» до неплатоспроможних та про його ліквідацію. Разом з тим, 02 червня Госпсуд м. Києва повернув без розгляду зустрічний позов Фонду гарантування до ПАТ «Укрінком» щодо стягнення 1,7 млрд грн (таке рішення суд ухвалив через відсутність доказів сплати судового збору).

За даними Фонду гарантування, на 01.06.2017 вкладникам «Укрінбанку» в межах гарантійної суми було виплачено 1,76 млрд грн (тобто фактично та ж сума, яку Фонд намагається відсудити в ПАТ «Укрінком»).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Укрінком
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua