Українців хочуть звільнити від декларування валюти


Українців хочуть звільнити від декларування валюти

Уряд подав до парламенту законопроект № 6590 «Про внесення змін до Декрету Кабміну «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» щодо особливостей валютного декларування».

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пропонує виключити з валютного декрету 1993 року норму про те, що українці повинні повідомляти в Нацбанк про всі свої валютні цінності за кордоном.

Про це йдеться в законопроекті від 15 червня, текст якого був оприлюднений напередодні.

Буде повністю виключена стаття 9, в якій йдеться: «Валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов’язковому декларуванню в Національному банку України».

Зобов’язання щодо декларування валютних цінностей та іншого майна підлягають валютному контролю. НБУ обіцяв зберігати в таємниці отримані дані про валютні цінності українців за кордоном.

Якщо українець не повідомляв ці дані в НБУ, йому загрожував штраф. Тепер же в уряді пропонують скасувати і декларування, і штраф за неподання декларації.

«У сучасних умовах декларування валютних цінностей за кордоном і отримання довідок про декларування валютних цінностей перетворилося в додаткову бюрократичну формальність», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua