НБУ назвав ключові ризики для фінсектора


НБУ назвав ключові ризики для фінсектора

Національний банк вважає ключовими ризиками фінансового сектора значну присутність держави в банківському секторі і високу частку непрацюючих кредитів.

Про це йдеться в третьому звіті про фінансову стабільність.

НБУ вважає, що з початку 2017 системні ризики для української банківської системи в цілому зменшилися, і така тенденція продовжиться в другому півріччі.

“Макроекономічне середовище в першому півріччі було сприятливим для економіки і банківського сектора, хоча припинення торгівлі з неконтрольованими територіями сповільнює економічне зростання і збільшення доходів підприємств”, – зазначає НБУ.

Регулятор констатує, що очищення банківського сектора завершено.

НБУ нагадує, що останньою ключовою подією в банківському секторі був перехід Приватбанку в державну власність, на що держава витратила еквівалент майже 5% ВВП.

При цьому з початку року банківський сектор був прибутковим.

На думку Нацбанку, найважливішою перешкодою для відновлення кредитування залишається слабкий захист прав кредиторів.

“Прогрес в цьому напрямку фактично відсутній протягом останнього року, значна кількість рішень судів нівелює права кредиторів на стягнення проблемної заборгованості і застави по ній. Необхідні зміни законодавства і судових практик, спрямованих на захист прав кредиторів і сумлінних позичальників, інакше розраховувати на істотне зростання обсягів кредитування практично неможливо”, – прокоментували в НБУ.

На думку центрального банку, ключовими ризиками фінансового сектора сьогодні є значна присутність держави в банківському секторі і висока частка непрацюючих кредитів.

Також серйозним баластом для банківської системи є висока частка непрацюючих кредитів (57% від загального обсягу).

“Фінустанови повинні активніше реструктуризувати кредити сумлінним позичальникам, фінансовий стан яких відновлюється. Обслуговування інших проблемних кредитів вже не буде відновлено, тому їх доцільно повністю зарезервувати і списати. Для цього необхідно внести зміни в податкове законодавство, щоб усунути негативні наслідки такого кроку на податкові зобов’язання банків”, – відзначили в Нацбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua