Держрибагентство оцінює тіньовий ринок риби в 6 мільярдів


Держрибагентство оцінює тіньовий ринок риби в 6 мільярдів

Державне агентство рибного господарства оцінює тіньовий ринок риби в Україні в 150 тисяч тонн в рік, або на суму 6 мільярдів гривень.
Про це йдеться в повідомленні агентства.

Допомогти вивести ринок з тіні зможе впровадження сертифіката походження риби та система відстеження улову.

Відзначається, що в ЄС система сертифікації вважається ключовим фактором для забезпечення відстеження водних біоресурсів в комерційних операціях, і при розробці відповідного законопроекту експерти враховували досвід Данії, Великобританії, Словенії, Естонії та Норвегії, а також директиви Генеральної комісії з питань рибальства в Середземномор’ї.

“Протягом 24 годин з моменту вивантаження риби з човна на рибоприймальний пункт, або з моменту першого продажу рибалкою переробнику або торгової мережі, центральна інформаційна система Держрибагентства буде отримувати відповідну електронну звітність.

Всі подальші продажі будуть відбуватися зі збереженням первинної документації, яка на будь-якому етапі повинна підтвердити законність походження риби. Сертифікація також стосується фермерської і імпортної риби”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, за словами голови відомства Яреми Коваліва, агентство розраховує на прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту до кінця поточного року, і з 2018 року система сертифікації та відстеження почне працювати в країні.

“Повномасштабний запуск системи, включаючи електронний портал з інформацією для споживачів, може зайняти до 3-х років”, – сказано в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування