Neva Aerospace представив концепт персонального літака AirQuadOne


Neva Aerospace представив концепт персонального літака AirQuadOne

Європейський консорціум Neva Aerospace представить на Паризькому авіасалоні концепт персонального літака AirQuadOne. Літальний апарат з вертикальними зльотом і посадкою за формою нагадує ховербайк і розрахований на одного пілота.

Консорціум Neva Aerospace, до складу якого входить п’ять європейських компаній, спеціалізується на електроавіації та безпілотних літальних апаратах. Одну зі своїх розробок – персональний міні-літак AirQuadOne – розробники представлять на Паризькому авіасалоні, який стартує на цьому тижні.

AirQuadOne обладнаний чотирма двигунами турбовентиляторів, якими компанія вже обладнала дрони власного виробництва. Схожий на ховербайк ЛА з корпусом з переробленого вуглепластику і частково заскленими кабіною пілота важить 453 кг, з них 150 кг становить вага акумуляторів.


Міні-літак з вертикальними зльотом і посадкою може перебувати в повітрі 30 хвилин і розвиває швидкість до 80 км/год. В Neva Aerospace припускають, що пристрій підійде для переміщення по місту з активним дорожнім рухом. Загальний запас ходу AirQuadOne не перевищує 40 км, але цього цілком достатньо, щоб облетіти пробки і дістатися з одного кінця міста в інший.

Зарядити ховербайк можна так само, як і електромобіль, на електрозаправні станції. Але, як пише WIRED, з часом консорціум планує обладнати ЛА невеликим паливним двигуном для збільшення запасу ходу. Neva Aerospace має намір випустити як пілотовану, так і безпілотну версію «квадроцикла». Пілотована модель зможе витримувати навантаження до 100 кг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування