Українці придумали, як заробити на пенсійній реформі


Українці придумали, як заробити на пенсійній реформі

Як відомо, на цьому тижні парламент розглядатиме проект закону про пенсійну реформу, однією з головних змін якого є підвищення трудового стажу, необхідного для отримання мінімальної пенсії.

Якщо зараз достатньо пропрацювати 15 років, то з наступного року – всі 25, причому щороку ця цифра буде поступово збільшуватися до 35 років.

Під загрозою в підсумку опиняться безліч українців, які не можуть підтвердити свій трудовий стаж з 90-их. Наприклад ті, хто працював без офіційного оформлення, був на заробітках за кордоном або просто працював у компаніях, які ігнорували виплату податків.

Деякі українці вже знайшли вихід з цієї ситуації – в інтернеті з’явилися оголошення, в яких пропонується купити не тільки чисті трудові книжки, але вже з готовим стажем для оформлення пенсій.

Вартість такої трудової залежить від кількості років стажу. В середньому за кожен рік просять 100 грн.

«Ви на руки отримаєте новеньку трудову книжку з усіма печатками та підписами про ваше попереднє місце роботи. Можу запропонувати варіант, що в 90-і роки ви працювали у відділі реклами якоїсь газети», – перераховує варіанти автор одного з оголошень.

Як пояснюють такі ділки, вони підшукують підприємства, які вже або закрилися, або реформувалися, тож кінців ніхто не знайде. Тому для оформлення трудового стажу в період 90-х років вони підходять.

Тим часом, фахівець з трудових відносин Тетяна Пашкіна зазначає, що незважаючи на те, що така схема купівлі стажу є шахрайством, вона цілком може спрацювати.

«Так, це незаконно, але прокатати може. Наприклад, якщо звітність цього НДІ або мотоциклетного заводу була поганою, і немає варіантів, що її можуть ретельно перевірити. Адже автоматизована звітність по сплаті податків за кожного співробітника у нас з’явилася тільки з 2000 року», – пояснила вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Рейтинг популярності матеріалу «Українці придумали, як заробити на пенсійній реформі» на Finance.ua - 4.7
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua