Жеваго програв ліквідатору свого банку 230 мільйонів


Жеваго програв ліквідатору свого банку 230 мільйонів

Суд задовольнив позов ліквідатора банку “Фінанси та кредит” і вирішив стягнути 230 мільйонів гривень з підприємств бізнесмена Костянтина Жеваго.

1 червня госпсуд Полтавської області задовольнив позов ліквідатора банку “Фінанси та кредит” і вирішив стягнути 219,9 млн грн з “Авторадіатори” і ще 10,5 млн грн – солідарно з цього підприємства і “АвтоКрАЗ” (як поручителя) на підставі кредитного договору.

“Авторадиатор” входить до групи “КрАЗ”, підконтрольної нардепу Костянтину Жеваго (він же був мажоритарним акціонером банку “Фінанси і кредит”).

Як повідомляється, обсяг позовних вимог до групи “КрАЗ” перевищує 3 млрд грн.

За даними НБУ, з 29 млрд грн кредитного портфеля банку “Фінанси та кредит” 22 млрд грн – це були позики структурам, пов’язаним з Жеваго.

За даними Фонду гарантування, коли в банк “Фінанси і кредит” була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 17 млрд грн, а юросіб – 4 млрд грн.

На 01.05.2017 вкладникам банку “Фінанси та кредит” в рамках гарантованої суми виплачено 9,9 млрд грн (94,9% запланованих виплат).

Як відомо, компенсації вкладникам банків-банкрутів здійснюються, перш за все, за рахунок емісійних коштів НБУ, що провокує девальвацію гривні і розкручування інфляції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua